wtorek, 15 września 2009
gazeta.pl daje ....

dziwne, ale wydawało mi się, że jeden z głównych portali powinien chodzić stabilnie i bez padów, bo to jest gwarancja zadowlonych klientów i przychodzy.
niestety jest to w sferze marzeń raczej, bo portal zalicza kolejny 20 minutowy pad.

jakby nie patrzeć na kilometr pachnie niezłą amatroszczyzną niestety :(

Blogged with the Flock Browser
19:22, amad3us , web
Link Dodaj komentarz »
sobota, 17 stycznia 2009
"Bo warto być dobrym ..."

banalne słowa i proste. prawie truizm.
ale czy na pewno?

jakoś tak jest, że jak się otwiera portale z wiadomościami np. nasza lokalna: gazeta.pl czy coś światowego: http://news.bbc.co.uk/ tak mało jest informacji o ogólnie pojętym dobru.
ogólnie wszędzie straszenie o tym co może się stać, albo przygniatające newsy o tym co dziś się stało niedobrego.

mimo, że "symetria jest estetyką głupców" (jak mawiał Marek Hłasko) to rządzi tym światem niechcący i chciało by się znaleźć przeciwagę dla wyżej wymienionych.
i wczoraj przypadkiem trafiłem na stronę jestemdobry.pl. proste słowa i zupełnie niezaczepione o żadną z religii; zachęcające do "rozwoju osobistego i dzielenia się swoimi doświadczeniami", bo "Głęboko wierzymy w dobro ludzkich serc. Uważamy, że człowiek jest stworzony do bycia dobrym. Ponieważ jest nas tak wielu, chcieliśmy stworzyć platformę do zarażania dobrocią."

10:13, amad3us , web
Link Dodaj komentarz »
środa, 09 maja 2007
"powrót do źródeł"

do blogów, które czytam dołączył ostatnio nowy blog: "powrót do źródeł".
blog nie przegadany, sympatycznie wierszowany, trochę w nim ciekawych grafik, czasami lekko, czasami ciężej - chyba tak jak w życiu bywa. no i na przekór teraźniejszości, na przekór masie beznadziei znajduje się pod adresem nadziejnosc.blox.pl.
ciekawe, prawda?

no i sporo w nim Boga, zarówno w treści, jak i między wierszami.

20:19, amad3us , web
Link Komentarze (4) »
sobota, 05 maja 2007
"mironczarnia"

dziś przy okazji pisania notki o "Parę osób, mały czas" trafiłem na stronę o Mironie Białoszewskim - mironczarnia.
dobrze, że są ludzie, którym się chce zrobić coś takiego jak ta strona.

11:42, amad3us , web
Link Dodaj komentarz »
poniedziałek, 29 stycznia 2007
"Ave Maria" w wykonaniu ...

na youtube.com oprócz wielu wielu śmieci można trafić na prawdziwe perełki. oto co udało mi się znaleźć - naprawdę warto zobaczyć, a przede wszystkim posłuchać:

22:18, amad3us , web
Link Dodaj komentarz »
niedziela, 28 stycznia 2007
linki: 2007-01-28
17:11, amad3us , web
Link Dodaj komentarz »
środa, 27 grudnia 2006
o czym i jak pisać na blogu

ten temat zawsze mnie zastanawiał i trochę powstrzymywał mnie przed otwarciem mojego własnego bloga. temat dość ważki, bo można pisać o wszystkim co się widzi i komentować wszystko co się rusza, a można pisać o tym co rzeczywiście jest dla nas ważne i co na porusza, można pisać o życiu prywatnym i "wybebeszać się". ciężko wyważyć granice.

mi trochę w tej kwestii pomogły "porady" z Windows Live Spaces:

ostatnio pojawił się tekst Pawła Wimmera Blogowe do's and dont's - notka warta przeczytania i "wzięcia sobie do serca", bo to czasami pojawia się na blogach, to ... włosy dęba stają.

co mogę dodać od siebie? myślę, że jeśli chce się zacząć poruszać tematy, które są skierowane do pewnej grupy ludzi i notki mają być pisane "dość specjalistycznym" językiem to warto jest otworzyć drugiego bloga. dość często korciła mnie ręka, aby popisać o javie, asp.net, php, mssql (o postgresie to już taki Jeden pisze to nie będę go kopiował :>) i ... wielu wielu innych, ale z rozmów z ludźmi wiem, że to jest takie "faux pas" i chyba należy unikać na blogu prywatnym o ściśle zawodowych rzeczach.

oprócz tego nie najlepiej sprawdzają się blog w których notki pisane są więcej niż w jednym języku - irytują mnie blogi gdzie jest notka po polsku, druga notka po angielsku, trzecia po francusku, a ... czwarta po hiszpańsku. cieszę się, że ktoś zna te języki (jest na tyle pracowity i elokwentny), ale mieszanie ich na jednym blogu irytuje, bo ... ja (i inni też) niekoniecznie muszą znać te języki. czyli, jedne blog = jeden język.

11:31, amad3us , web
Link Dodaj komentarz »
wtorek, 19 grudnia 2006
"Rekordy świata"

dziś przypadkiem trafiłem na taką oto stronkę: Rekord świata. Nie wiem skąd ta nazwa, bo na stronce są różne informacje na temat lekkiej atletyki. Powiedziałbym, że informacje bardziej zasługują na miarę Rekordów Guinessa, ale ... jak sobie autor uważa. Zawartość całkiem ciekawa dla mnie - ogólnie polecam rzucenie okiem czasami, o ile autor nie spocznie na laurach.

22:00, amad3us , web
Link Dodaj komentarz »
niedziela, 17 grudnia 2006
programmer's blog

z racji, że nie chcę zaśmiecać tego bloga informacjami ze świata programistycznego (choć co prawda czasami mi się zdarza) postanowiłem uruchomić nowy blog. zainteresowanych zapraszam.

14:34, amad3us , web
Link Dodaj komentarz »
czwartek, 07 grudnia 2006
pomocnik do dokumentacji CSS

czasami zdarza mi się coś ostylowywać (tak zdarza mi się - mimo wszystko mam korzenie webmasterskie). za czasów jak pisałem CSS'y z pamięci to było ok, ale im mniej się robi tej pracy tym trudniej dogrzebać się w pamięci takich informacji. ostatnio znalazłem bardzo fajną rzecz - CSS documentation shortcut.

21:07, amad3us , web
Link Dodaj komentarz »