środa, 10 listopada 2010
mitsubishi colt i … Allianz Auto, czyli …
Jeśli ktoś się chce dowiedzieć więcej jak wygląda usługa w Allianz Auto, które ponoć jest Allianz Auto – nr 1 w Warszawie i nr 2 w Polsce to polecam wpis z mojego drugiego bloga: mitsubishi colt i … Allianz Auto, czyli … [polish only].
08:59, amad3us , Life
Link Dodaj komentarz »
czwartek, 03 września 2009
"Nie bądź obojętny wobec krzywdy dzieci!", czyli ...

wraz z początkiem roku szkolnego po raz kolejny wystartowała kampania, która soczewkuję parę ważnych i ważkich tematów:

Nie bądź obojętny wobec krzywdy dzieci!

dobrze, że takie kampanie mają miejsce. i byłoby niezwykle dobrze jakby coś zmieniły w zaskakująco skostniałej mentalności Polaków (czyli nas wszystkich), którzy w zaskakująco dużym procencie mienią się być chrześcijanami.

Blogged with the Flock Browser
15:20, amad3us , Life
Link Dodaj komentarz »
czwartek, 13 sierpnia 2009
'Nie, nie, nie budźcie mnie, śni mi się tak ciekawie, jest piękniej w moim śnie niż tam na waszej jawie', czyli ...

znacie Kalinę Jędrusik? postać wyjątkowa i niepowtarzalna. niedawno minęła kolejna rocznica jej śmierci i chyba z tej okazji w "Wysokich obcasach" ukazała się rewelacyjny tekst wspomnikowy o niej: "Co ja, Jezus Chrystus jestem?".

polecam go gorąco wszystkim :)

Blogged with the Flock Browser
16:46, amad3us , Life
Link Dodaj komentarz »
sobota, 20 czerwca 2009
Znacie Tintin'a?

Nie znacie? Pewnie najprościej sięgnąć tutaj albo tutaj po francusku.

Czemu o tym piszę?
Mniej więcej rok temu dane mi było odwiedzić Belgię, która jest ojczyzną komiksu i tam można wszystko opisać komiksem - co ciekawe historia Belgii jest wydana w postaci książki przeplatanej komiksem. Dane mi było także trafić do Muzeum Komiksu (Musée de la BD) i powiem szczerze ilość komiksów i gadżetów, która tam się znajduje potrafi zrobić wrażnie. I jest właściwie wszystko.

A Tintin?
Jest to komiks a właściwie bardziej seria bardzo popularna na świecie (w Polsce mniej, ale są plany wydawnicze coby to nardrobić) i charakteryzuje się prostotą właściwą dla Herga, czyli czarna kreska (początki serii były zupełnie czarnobiałe) i kolory ograniczone do barw podstawowych. Jest to komiks na tyle kultowy, że Belgowie zdecydowali się wybudować jego autorowi muzeum - Muzeum Komiksu o Tintinie.
Architektura gmachu jest odbiciem pracy Herge'a. Jak tylko znowu się pojawię w Belgii (musi to nastąpić, bo w tej chwili jest to autentycznie moje ulubione miejsce z absolutnie cudownymi i sympatycznymi ludźmi i niepowtarzalną architekturą przyprawiającą o zawrót głowy) wiem, że na pewno odwiedzę to miejsce. Polecam :)

Blogged with the Flock Browser
11:54, amad3us , Life
Link Komentarze (1) »
czwartek, 04 czerwca 2009
4. czerwca ...

... ale 20 lat temu.
dobrze pamiętam ten czas co nie znaczy, że mam wiek dinozaura ;) aczkolwiek do niego się zbliżam.
było jasne co się stanie, bo w powietrzu wyczuwało się wyraźne przesilenie.
autentyczna gruba kreska.

środa, 24 grudnia 2008
życzenia :)

za chwilę Wigilia, za chwilę Bóg się narodzi :) ciasta prawie skończone (jeszcze dwie strucle makowe (makowce) zostały do upieczenia :) obiecuję skrobnąć coś o tegorocznych wypiekach :).

chciałem wszystkim czytelnikom życzyć zdrowych (bez przejedzenia się makowcem czy innymi specjałami), wesołych (bez kwaśnych i dennych życzeń, a te które będą denne i kwaśne, aby szybko przeminęły) i pogodnych (i w sensie fizycznym i psychicznym ;)

no i najważniejsze, czyli choinka - w tym roku nie mam żadnego "drzewka", bo i bez sensu stawiać plastik i bez sensu karczować las i ... później "zasilać" najbliższy śmietnik :), więc znalazłem coś fajnego. mi się cholernie podoba natomiast paru znajomych (przede wszystkim kobiet) określiło mnie jako totalne bezguście :D, ale amad3us się nie przejmuje tym i ... dzieli się z Wami pięknym drzewkiem.

i jak Wam się podoba? :D

jakby ktoś chciał sobie w przyszły roku kupić taką fajniusią choineczkę to można to zrobić tutaj.

16:33, amad3us , Life
Link Dodaj komentarz »
niedziela, 21 grudnia 2008
wywiad z Leszkiem Balcerowiczem

w ostatnim numerze "Zwierciadła" (grudniowym) pojawił się ostatni wywiad z cyklu "Lubię być Polakiem" z Leszkiem Balcerowiczem.
mimo, że zawsze miałem dla niego dużo szacunku nigdy jakoś nie postrzegałem go od tej strony. zawsze wydawała mi się tytanem pracy, człowiekiem chętnym do zmieniania rzeczywistości na lepsze, do poprawiania jej, bezkompromisowy, przyjmujący krytykę i kolejne wiadra pomyj wylewane na jego głowę ze spokojem.

ten wywiad pokazuje ciut inne oblicze. Leszek nie boi się przyznać, że pochodzi ze wsi pod Toruniem, że zdarzało się mu paść świnie i krowy - nie wstydzi się swojego pochodzenia.
jest jeszcze jedna rzecz, która przykuła moją uwagę. mam tutaj na myśli sposób radzenia sobie ze stresem, który jest zbieżny z moim. mianowicie, chodzi tu o jogging - chwała za to, że Leszek przywołuje to w wywiadzie :) - "... w miarę regularny jogging. Powoli także w Polsce rozpowszechnia się uprawianie sportu. Na szczęście coraz modniej jest nie palić. W Stanach Zjednoczonych osoba paląca jest właściwie obywatelem drugiej kategorii. To dobrze, ze panuje dziś snobizm na sport i w ogóle zdrowy styl życia". Bardzo cieszą mnie te słowa.

16:49, amad3us , Life
Link Dodaj komentarz »
czwartek, 18 grudnia 2008
chronos i ... kairos, czyli czas

w moim życiu (ale i na pewno nie tylko moim) czas zajmuje poczesne miejsce z racji mojej fizyki, gdzie nic się bez niego nie dzieje. szukałem cytatu, który by dobrze zobrazował sens czasu i ... chyba się udało:

"Ludzie kiedyś mieli dużo czasu dla siebie wszystko mogło trwać tyle ile trzeba zbliżali się do siebie powoli, bez chamstwa, bez pośpiechu..."

starożytni grecy mieli dwa określenia na słowo czas: chronos i kairos. niby to i to czas. w starożytnej grece często funkcjonuje po parę określeń na jedno słowo. i "czas" nie jest wyjątek. i mimo, że dzieli nas ogromny kawał to wydaje się, że oni lepiej rozumieli go.
o czasie można powiedzieć i napisać wiele, bo jest to jedno z fundamentalnych pojęć czy to w filozofii czy fizyce.

może jednak pokrótce opiszę oba te pojęcia.
chronos jest ten czas, który "mamy" w zegarku, kalendarzu, czy podług którego żyjemy. jest to także ten czas, który "płynie" niezależnie od wszystkiego, który nie daje się powstrzymać. choć możemy go spowalniać czy to medycyną czy kosmetyką, albo podróżując z prędkością porównywalną do prędkości światła - niezależnie od naszych starań jesteśmy skazani na porażkę.
kairos? hm ... Grecy obrazowali go (był jednym z bogów) jak łysego mężczyznę z ... długą grzywką. każdy kto go mijał miał, krótką i jedyną chwilę, aby go uchwycić, a wraz z nim swoją szczęśliwą szanse.

między nimi wyczuwa się podświadomie ogromną różnica. o ile "chronos" sobie po prostu płynie i nie mamy na niego wpływu o tyle "kairos" to jest ta jedna i niepowtarzalna okazja. i to od nas zależy czy "spojrzymy" mu w oczy, czy "upolujemy" jego wzrok i czy "złapiemy" nasz szczęśliwy los. jedyny problem w tym, że musimy być czujni i czekać tej okazji, a nie być bezwolnymi obserwatorami przesuwających się wskazówek.

umiecie tak?

19:59, amad3us , Life
Link Komentarze (2) »
sobota, 13 grudnia 2008
"jak rozmiar stanika nosi lalka Barbie?" :)

na początek jedna istotna sprawa: wbrew pozorom nie wypiłem niczego co by miało jakiekolwiek procenty czy coś w tym stylu ;) no może za dużo pobiegałem :), ale to nie jest zabronione.

problem ja w temacie, czyli "jak rozmiar stanika nosi lalka Barbie?" został już rozwiązany :).
jeśli jeszcze nie zostaliście zdegustowani wagą problemu to odsyłam do linka "WIĘCEJ" :).

no i jeszcze jedna rzecz, ale to już do kobiet bardziej, no chyba, że facet się trafi.
co to jest "Arabelka"?
ręka do góry kto wie, ale bez pomocy google? udało mi się zagiąć tym pytaniem więcej niż jedną kobietę :D

środa, 05 listopada 2008
44. prezydent USA

stało się to co mi się osobiście nigdy nie śniło - Barack Obama 44. prezydentem USA.
Ameryka zrobiła duży postęp. Pozostaje tylko pogratulować nowemu prezydentowi, aczkolwiek będzie miał on dużo do zrobienia i przypadły mu niełatwe lata w udziale.

08:02, amad3us , Life
Link Dodaj komentarz »
 
1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 13