Kategorie: Wszystkie | AJAX | Android | Bieganie | Dowcipy | Filmy | Książki | Kuchnia | Life | Muzyka | Nauka | Poezja | Zdjęcia | komputer | pocket pc | web
RSS
niedziela, 27 września 2009
maraton warszawski '09

kolejny Maraton Warszawski przeszedł do historii.
mój wynik to 4:40:16.

więcej na temat biega jest na mojej nowej stronie, czyli na piotrovski.com.

jednocześnie wraz z tym wpisem ogłaszam, że ten blog mniej lub bardziej przechodzi do historii z paru powodów. zapraszam na moją nową stronę.

17:51, amad3us
Link Komentarze (2) »
sobota, 26 września 2009
maraton warszawski ... kolejny

wygląda na to, że po raz kolejny Siła Wyższa da mi wystartować w Maratonie Warszawski - potencjalnie będę jednym z około 4 tysięcy ludzi, którym się nudzi i zamiast niedzielny poranek spędzać na odsypianiu wolą sobie pobiegać.

w tym roku przypadł mi numerek 7421 - czyli całkiem ładny, bo pierwsza cyfra jest sumą kolejnych ;)

istotne pewnie jest to, że 2 miesiące temu start 27. września wydawał mi się zupełnie nieosiągalny z racji dość poważnych problemów zdrowotnych. nie ma jednak takiej trudności jakiej nie dałoby się pokonać i jak widać sumarycznie wszystko dziwne wydarzenia ostatniego czasu udało się przeskoczyć.

te dwa miesiące to niewątpliwe okres wytężonej pracy, bo forma nie bierze się z powietrza, a po 40 stopniowej gorączce przez parę dni to bieganie jest ostatnią rzeczą na jaką ma się ochotę. sumiennie dzień po dniu udało się zrobić to co od paru lat mi się nie udało i jestem z przygotowań bardzo zadowolony co nie znaczy, że wynik będzie rewelacyjny czy coś w tym stylu.

pewne jest jednak, że każdy człowiek który wystartuje jutro już wygra, a szczególnie Ci, którzy pierwszy raz ruszą na trasę. ci którym jaj i odwagi nie starczyło zapraszam na przyszłość, bo maraton jest czymś stosunkowo zwyczajnym. ja jestem w o tyle innej sytuacji, że to już kolejny maraton i wiem czego mogę się spodziewać - nie ma już tego dreszczyka emocji jak za pierwszym razem, aczkolwiek zawsze na trasie dzieje się coś nieprzewidywalnego i niezwykłego.

zapraszam wszystkich na trase, bo faktycznie jutro jest prawdziwe święto dla Warszawy :)

wtorek, 22 września 2009
"naprawa" Mac

IceT jest niezły :>

aha ... ja naprawdę lubię Mac'i i potencjalnie kupię kiedyś jak będę miał sporo kasy i potrzebowal lansu :)

19:39, amad3us
Link Dodaj komentarz »
wtorek, 15 września 2009
"Nie ma już Maców. ...
Teraz to są najzwyklejsze pecety, z tym że kosztują 2x więcej. Ale każda religia jest kosztowną zabawą." - ciekawe, prawda?
Blogged with the Flock Browser
gazeta.pl daje ....

dziwne, ale wydawało mi się, że jeden z głównych portali powinien chodzić stabilnie i bez padów, bo to jest gwarancja zadowlonych klientów i przychodzy.
niestety jest to w sferze marzeń raczej, bo portal zalicza kolejny 20 minutowy pad.

jakby nie patrzeć na kilometr pachnie niezłą amatroszczyzną niestety :(

Blogged with the Flock Browser
19:22, amad3us , web
Link Dodaj komentarz »
czwartek, 10 września 2009
"galerianki", czyli ...

za chwilę wchodzi na ekrany film niezwykle aktualny i jak się okazuje dotykający chyba każdego - nie bezpośrednio, ale każdego. mam na myśli film "Galerianki".

w "wysokich obcasach" pojawił się wywiad z Katarzyną Rosłaniec, która jest zarówno reżyserką jak i autorką sceniariusza. niezwykłe u niej jest to, że bez kończenia wybitnych wydziałów filmowych zrobiłą tak dobry dokument.

film jest bardzo surowy w swoich osądach i sięga głębiej aniżeli wydawałoby się. okolo 2-3 lat temu pojawił się chyba w polityce artykuł o takich dziewczynach i wtedy temat został nagłośniony. wtedy mogło się wydawać, że to patologia i wyjątkowo anormalne sytuacje. życie nie chce być banalne i proste przepisy się nie sprawdzają. i jak sugeruje autorka filmu w odpowiedzić na pytanie (stwierdzenie):
"Jesteś surowsza dla kobiet, matki twoich bohaterek są okropne." "Raczej biedne. Znam takie kobiety. Powychodziły za mąż bez miłości, są jeszcze młode. Egoizm nimi rządzi. Ja muszę się rozwijać i siebie pielęgnować, w gazetach tak napisali. Jesteśmy chwilę ze sobą, coś mi nie odpowiada, i cześć. A to nie tak, bo związek to kompromisy. Kobiety nie czekają na właściwą osobę, bo wypada kogoś mieć. Ludzie wchodzą w płytkie związki. Wśród znajomych rodziców wszyscy faceci zaliczyli kochanki. Tylko tata się ostał, szaleńczo w mamie zakochany. Koleżanki mojej siostry mają chłopaków na wakacje. A co po wakacjach? Się zobaczy. Jednak nawet tylko przez wakacje inwestujesz w siebie. Po co jesteście razem, skoro się zastanawiasz? Przecież się wie, czy to ten."
to problem leży znacznie głębiej i jest zdecydowanie rozglegleszy niż się może wydawać.

to i wiele innych potwierdzają, że prymitywizm i dyktat pieniądza rządzą niepodzielnie - a co zabawniejsze tam gdzie można by oczekiwać poziomu ludzie żenują swoim dziwacznym postępowaniem.
najzabawniejsze, że ów prymitywizm jest cechą wielu ludzi, którym wydawałoby się, że nie przystoi, bo i wyższe wykształcenie i dobra praca (jakiś niby w miarę sensowny poziom). jednakże w zderzeniu z życiem wygrywają rozwiązania rodem z telenowel.

i co gorsza kobiety przodują: chętnie wpisują się w trend sponsoringu pod różnorakimi nazwami.

rzeczy niepodzielnie zmieniły nasze podejście do życia i stają się wyznacznikiem wartości człowieka. wręcz wydaje mi się, że w ten trend wpisuje się zainteresowanie serwisami pudelkopodobnymi o życiu celebrytów/celebrytek.
kto chce żyć zwyczajnym życiem? zdecydowanie lepiej zaszaleć i zrobić z siebie idiotę/idiotkę. ważne coby być na topie i być trendy, jazzy itd.

film zapowiada się bardzo ciekawe i chyba to będzie kolejny film po "33. scenach z życia" Małgosi Szumowskiej, który zdecydowanie warto polecić. czas pokarze.

Blogged with the Flock Browser
czwartek, 03 września 2009
"Nie bądź obojętny wobec krzywdy dzieci!", czyli ...

wraz z początkiem roku szkolnego po raz kolejny wystartowała kampania, która soczewkuję parę ważnych i ważkich tematów:

Nie bądź obojętny wobec krzywdy dzieci!

dobrze, że takie kampanie mają miejsce. i byłoby niezwykle dobrze jakby coś zmieniły w zaskakująco skostniałej mentalności Polaków (czyli nas wszystkich), którzy w zaskakująco dużym procencie mienią się być chrześcijanami.

Blogged with the Flock Browser
15:20, amad3us , Life
Link Dodaj komentarz »