Kategorie: Wszystkie | AJAX | Android | Bieganie | Dowcipy | Filmy | Książki | Kuchnia | Life | Muzyka | Nauka | Poezja | Zdjęcia | komputer | pocket pc | web
RSS
wtorek, 28 listopada 2006
27 listopad 2006. roku

znowu 11km i znowu po tej samej trasie (taka przyjemna całkiem trasa wiodąca po sulejówku, sporo zakrętów i ogólnie urozmaicona nawierzchnia - asfalt, chodnik betonowy, ziemia). jeśli chodzi o pogodę to od paru dni jest nieskończona mgła, prawie można ją nożem krajać. ogólnie to są chyba jak dla mnie najcięższe warunki do biegania, ale biega mi się o dziwo bardzo dobrze.

20 listopad 2006. roku

11km po zwykłej jesienno-zimowej trasie. oprócz mgieł, to cały czas jest ciepło - powiedziałbym nawet, że za ciepło. choć w sumie dobrze, że jest taka przyjemna pogoda.

poniedziałek, 27 listopada 2006
Polska opozycja 'wygrywa' w Warszawie ("Polish opposition 'win' in Warsaw")

świat patrzy na to co się dzieje w Polsce - Polska opozycja 'wygrywa' w Warszawie ("Polish opposition 'win' in Warsaw"). mi osobiście taki wynik się podoba, bo nie do końca podobają mi się rządy PiS. błędy, kombinacje, matactwa ... wiele się nie zmieniło w stosunku do SLD, mimo tak wielu obietinic. specjalnością Polaków jest wiara w gruszki na wierzbie i pewnie stąd tak jest, że co parę lat mamy miotłę co wszystko wymiata - obraca się wszystko o 180 stopnii.

gratuluje Pani Haniu i miłego rządzenia życzę :)

09:59, amad3us , Life
Link Dodaj komentarz »
niedziela, 26 listopada 2006
scordatura

na codzień słucham dość dużo muzyki poważnej, ale powiem szczerze, że nigdy nie interesowałem się techniką. grają i grają tak, że ... brak słów to jest to co przeważnie mogę napisać. jestem jedynie konsumentem tego co słyszę. ale czasami, coś z tego świata profesjonalnego przenika do mojego świata. i dobrze. wiedza ta jest trochę jak mechanika kwantowa - czyli równie egzotyczna i niełatwa do przełknięcia, ale warto jest poświęcić jej czas.

termin scordatura oznacza alternatywne sposoby nastrojenia strunowych instrumentów muzycznych, w celu zagrania tego czego normalnie się nie da zagrać

efekt scordatury można usłyszeć w "Sonatach Różańcowych" ("The Rosary Sonatas") Heinrich'a Ignaz'a Biber'a. Jest czego posłuchać. Niezwykle trafnie zinterpretowane poszczególne tajemnice różańca.

"Polska, głupcze!" - Tomasz Lis

"Polska, głupcze!" - kolejna książka Tomasza Lisa.
z dokładnością dziennikarską komentuje ostatnie lata życia politycznego i gospodarczego Polski - Naszej Ojczyzny. lata, które tak mocno odkryły "zepsucie się" polityki i polityków (nie tylko). pokazuje błędy, machinacje i mataczenia ostatnich lat. pokazuje schamienie i upadek języka jakim posługują się polityce.

czy warto przeczytać tą książkę? ja myślę, że tak. pamięć autora do wydarzeń i wypowiedzi, oraz zdolność kojarzenia naprawdę potrafią zaskakiwać. nie chodzi o to, abym pisał peany na rzeczy TM, bo to nie to. ważniejsza dla mnie jest próba zamyślenia nad tym wszystkim co się działo w ostatnim czasie, próba skomasowania i podsumowania tego. niewątpliwe zabawne są te ostatnie lata - naprawdę jest się z kogo i z czego pośmiać. tylko czy ten karnawał nie odbije się czkawką? czy ten cały fun wyjdzie nam na zdrowie? chciałoby się, aby wreszcie pojawili się ludzie na których warto głosować. taka tęsknota za lepszym jutrem. i właśnie z tego ta książka wyrasta. myślę, że Tomkowi się to udało uderzyć we właściwą nutę. to dobrze. tylko na ile my, obywatele kolejnej RP zamyślimy się nad tym? na ile my wykorzystamy tą wiedzę na przyszłość?

p.s. zapomniałbym bym: książkę udało mi się przeczytać dzięki Tomkowi Skórskiemu a.k.a. mrman. wielkie dzięki Tomku.

znalezisko: "Monday Manniak"

co to jest ów "Monday Manniak"? najprościej chyba wejść na tą stronę, ale jeśli ktoś nie chce to są tam tłumaczenia tekstów piosnek uczynione ręką Tomasza Manna. Dobrze, że można to znaleźć w jednym miejscu - kurcze, czasami ten internet do czegoś się przydaje :)

12:34, amad3us , Life
Link Dodaj komentarz »
znalezisko - dodatek "europa" do "dziennika"

wczoraj przez przypadek okazało się, że archiwum dodatku "europa" do "dziennika" jest dostępne bez żadnej kasy i innych udziwnień, po prostu jest dostępne. bardzo się z tego powodu ucieszyłem, bo lubię czasami zajrzeć do tego tygodnika.

12:31, amad3us , Life
Link Dodaj komentarz »
środa, 22 listopada 2006
Passacaglia

nowe słówko. a co to jest? w skrócie to "instrumentalna forma muzyczna, której cechą charakterystyczną jest powtarzanie się w ciągu całego utworu tego samego motywu melodycznego". pełniejsza definicja jest tutaj.

słownik francuski

z racji, że czasami korzystam z języka francuskiego (nie żebym go znał za specjalnie) przydaje się dobry słownik. i taki oto słownik mi podrzuciła siostra: dictionnaire.tv5.org - ponoć jest naprawdę zacny i stale aktualizowany.

19:35, amad3us , Life
Link Komentarze (2) »
sens życia

pod tym ambitnym tytułem kryje się taka oto animacja. trochę to okrutne, ale i zastanawiające. czasami właśnie odnosi się wrażenie, że życie toczy się po takim okręgu, że po jakimś czasie wraca do punku wyjścia. rondo. najczęściej pojawiająca się figura w życiu. sztuką jest chyba znaleźć wyjście z tego ronda ... chociaż czasami.

 
1 , 2 , 3