Blog > Komentarze do wpisu
setna małpa

w latach 50-tych ubiegłego wieku japońscy naukowcy zaobserwowali ciekawe zjawisko zwane "efektem setnej małpy" (ang. "hundredth monkey effect"), które polegało na tym, że wiedza nabyta przez jedną małpę i przekazanu paru kolejnym po osiągnięciu pewnej masy krytycznej (owej setnej małpy) zaczęła się gwałtownie progragować. zjawisko ciekawe z pogranicza paranormalności (zresztą zawłaszczone przez różne dziwne grupy i włączone do ich mitologii).

ciekawe jest to, że efekt ten możemy zaobserwować wśród ludzi i to jest właśnie ewidentym początkiem mody na jakiś gadżet, myśl czy określenie. niezależnie od tego jaka to będzie bzdura czy jak genialna to będzie myśl to o popularności tego decyduje "efekt setnej małpy".

sobota, 05 kwietnia 2008, amad3us

Polecane wpisy

TrackBack
TrackBack w tym blogu jest moderowany. TrackBack URL do wpisu:
Komentarze
Gość: asuana, 213.77.0.*
2008/04/08 19:10:53
a podobno już niedługo ludzkość wkroczy na wyższy stopień świadomośći i każdy z nas może stać się taką setną małpą, która sprawi, że zmiany w świadomości ludzi zaczną z prędkością lawiny zmieniać oblicze naszego świata.
-
2008/04/14 22:11:43
ale te "setne małpy" nas otaczają.
chociażby wiele, wielu rzeczom wieszczono szybki upadek, a tu stało się zupełnie inaczej. życie nie przestaje zaskakiwać. i dobrze.